Ochranná síť na trampolínu by měla být součástí výrobku

Zájem o prodej trampolín roste v celé Evropě

I když se počet zájemců o tento zdravý sport rozšířil o desítky procent, stále dosahuje jen zlomku počtu prodaných kusů v sousedních zemích, zejména v Rakousku, v Německu a ve Švýcarsku, tam je toto náčiní takříkajíc součástí vybavení každého domu, chalupy, hotelu a penzionu. To však neznamená, že jsou Češi línějším národem, spíše naopak, řada lidí v zahraničí na nich skotačí hlavně ze začátku a pak zájem o cvičení opadá. V Česku se budují i trampolínové parky a lidé se na vlastní kůži mohou přesvědčit, jaké pozitivní dopady na jejich organismus toto cvičení má.

pružiny

A co nám tedy skákání může přinést? Procvičí se většina svalstva včetně hluboko uložených kosterních svalů, zlepší se kondice a posílí krevní oběh, sníží nežádoucí cholesterol v krvi, odplaví se škodliviny posílením lymfatického systému, nebudou zároveň trpět klouby a páteř a především půjde o silnou zbraň proti stresu, dokonce jednu z nejúčinnějších.

Dbejte na potřebnou nosnost – nejvíce se prodávají velké průměry od 305 do 366 cm, výjimečné nejsou ani dopadové plochy, které mají v průměru rovné čtyři metry. Podstatná je ovšem především nosnost, takový výrobek musí mít k dispozici dostatečný počet opěrných trubek nosné konstrukce, aby udržel váhu přes 150 kg. Většina zákazníků dnes obrací pozornost na větší výrobky, na nichž se mohou bezpečně pohybovat i dospělí, nebo si jejich ratolesti hrát. Trampolína, to totiž není jen nářadí na skákání, je to výborná pomůcka pro meditaci, relaxování, dětskou zábavu a příjemné posezení s přáteli. Prodávají se dokonce i stanové přístřešky, které jednoduše upnete na dopadovou plochu a vztyčíte na laminátových prutech velkou kopuli.

trampolína se sítí

Kryty pružin a ochranná síť– lidé jsou dnes již lépe informováni jak o zdravotních přínosech skákání na trampolínách, tak i bezpečnostních prvcích, které jsou základním příslušenstvím každého kvalitního výrobku. Cvičení bez patřičné bariéry proti pádu na zem – bez ochranné sítě na trampolínu nebo při dopadu na samotné pružiny je zbytečně riskantní, což prokazují i časté úrazy způsobené především nedbalostí.