Kde najít čas na cvičení aneb cvičení bez výmluv!

Ráno vstávat v 7, odvést děti do školy, pak honem do práce, nakoupit, vyzvednout děti ze školy, uvařit večeři, pomoct s domácími úkoly vykoupat, spát a najednou je půl desáté večer, sednete k televizi s radostí, že už máte vše hotovo, jen v podvědomí Vám vrtá hlavou malý červíček, který Vám domlouvá, že místo dřepění u bedny byste si raději teď měli jít zacvičit. Vypadá tak Váš všední den? Pokud ano, čtěte dál, protože pro Vás máme několik tipů, jak a kde najít čas i na cvičení
Žena na procházce se psem
1.       Stačí chvilka
K tomu, abyste měli vyrýsovanou postavu nemusíte cvičit každý den dvě hodiny v posilovně. Stačí klidně i 15-20 minut, po kterých si dáte pořádně ‚do těla‘. A pokud takové cvičení budete provozovat pravidelně, uvidíte, že výsledky se za chvilku dostaví.
Pokud opravdu nemáte více jak 15 minut času, doporučuje se HIIT trénink, který (z anglického originálu High Intensity Interval Trening) se zaměřuje na velmi vysokou tepovou frekvenci. Jde při něm o to, že například na 1 minutu budete cvičit, div Vám srdce nevyskočí z hrudníku, pak máte na půl minuty oddech a znova. Výhodou takového tréninku je, že díky vysoké tepové frekvenci má Vaše tělo tendenci spalovat nejen při cvičení, ale zhruba i další hodinu po něm.
2.       I u televize se dá cvičit
Je přirozené, že zrovna večer u televize, kdy konečně máte chvilku volna jen sami pro sebe se Vám nejspíše nechce cvičit, ale opravdu tento bod není až zas tak moc od věci. Pokud máte doma například rotoped, nebo činky, klidně si sedněte a šlapejte. Nemusíte rychle, ale pohyb je to tak jako tak. Sice tím nespálíte tak moc, jako při rychlé jízdě, ale přeci jen je to lepší než sedět a nic nedělat, ne?
Přesýpací hodiny
3.       Vypěstujte si rutinu
Naučte se do obyčejných zvyků přidávat prvky cviků. Například: kdykoli půjdu do koupelny, tak udělám deset dřepů, nebo kdykoli bude reklama v televizi, tak udělám pět angličáků apod. Téměř s jistotou za jeden film uděláte minimálně 20 angličáků. A jak nic. Kdybyste to měli udělat naráz, asi by se Vám do toho úplně nechtělo, ale díky tomu, že si to rozložíte do různých částí, zvládnete to bez mrknutí oka.
4.       Změňte obyčejné návyky
Máte doma psa? Pak s ním nechoďte na procházky, ale zaběhat si s ním. Uvidíte, že Vám poděkuje nejen Vaše zdraví, ale i Váš čtyřnohý miláček, kterému trocha pohybu také prospěje. Nebo pokud jezdíte do práce autobusem vystupte o zastávku dřív a trochu se projděte. I to se počítá.
Nemusíte se bát, že na cvičení opravdu nemáte čas, protože kdo chce, hledá způsoby, zatímco kdo nechce, hledá výmluvy.